Przejdź do treści

Wkłady odżelaziające

Wkład usuwający żelazo i mangan GW-FE-10
Wkład odżelaziający FCCFE
Wkład usuwający żelazo i mangan GW-FE-BB20
Choć wiele osób jest zdania, że woda w naszych kranach jest zdatna do spożycia, niestety jej skład często pozostawia wiele do życzenia. Na rynku pojawiają się coraz to nowe technologie i urządzenia służące oczyszczaniu wody, które są dowodem rosnącej świadomości dotyczącej ekologicznego i zdrowego trybu życia, którego podstawą jest dbałość o czystą wodę w naszych domach. Jeśli zależy Ci na usprawnieniu działania Twojej instalacji wodnej, warto postawić na urządzenia filtrujące wyposażone w ceramiczny wkład antybakteryjny.

Wkłady ceramiczne – wydajność i bezpieczeństwo

Ten rodzaj wkładów do oczyszczania wody wykonany jest z naturalnych substancji, jakimi są glinokrzemiany (glinki ceramicznej, stąd ich nazwa). Są one zaliczane do wkładów antybakteryjnych, dzięki czemu mogą być z powodzeniem stosowane w systemach filtrujących jako zabezpieczenie innych wkładów przed namnażaniem się na złożach szkodliwych mikroorganizmów. Wysoka wydajność wkładów pozwala na ich stosowanie do uzdatnia wody wykorzystywanej do celów spożywczych w domach i mieszkaniach. Wkłady ceramiczne są wielokrotnego użytku, co sprawia, że nie trzeba martwić się o ich okresową wymianę oraz rekompensuje koszty ich zakupu. Ich regeneracja odbywa się poprzez usunięcie z ich wierzchniej warstwy zatrzymanych zanieczyszczeń, co można zrobić za pomocą szorstkiej strony gąbki do naczyń pod strumieniem bieżącej wody. Regularne czyszczenie wkładów pozwala na użytkowanie ich przez 4-5 cykli wymiany, czyli około roku, co jest także uzależnione od stopnia zanieczyszczenia wody. Wkłady ceramiczne można eksploatować do momentu zauważenia dużych spadków ciśnienia wody.

Zalety wkładów ceramicznych do filtrów

Wkłady ceramiczne pozwalają na błyskawiczne i bardzo wydajne usunięcie z wody kamienia oraz wszelkich zanieczyszczeń mechanicznych, ponieważ zapewniają zdolność filtracji cząstek nawet o średnicy wynoszącej 0,3 mikrona. Dzięki temu są one jednym z najbardziej wydajnych systemów oczyszczania wody. Bardzo wysoka skuteczność sedymentacyjna powoduje, że wkłady działają bakteriobójczo, bowiem nawet do 99,8% bakterii, wirusów i patogenów zostaje zatrzymana na wkładzie. Użycie wkładów ceramicznych do urządzeń filtrujących wodę czyni ją bezpieczną do spożycia bez konieczności jej przegotowywania.

Wkłady ceramiczne Global Water

Wkłady ceramiczne do filtrów w naszym sklepie posiadają aprobaty higieniczne Państwowego Zakładu Higieny oraz atesty i są wykonane ze starannie wyselekcjonowanych surowców. Zakupione w naszym sklepie wkłady z łatwością zamontujesz samodzielnie, jednak w przypadku pytań i wątpliwości służymy fachowym doradztwem. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych wkładów i urządzeń filtrujących na stronie naszego sklepu.